Jonava parodoje „Adventur“ – aktyvaus poilsio ir „šlamučių“ kraštas

Jonavos krašto muziejaus atstovės savaitgalį dalyvavo Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų ir parodų centre vykusioje tarptautinėje aktyvaus laisvalaikio ir turizmo parodoje „Adventur“, kurioje pristatė Jonavos krašto turizmo galimybes.

Šių metų parodos tema – miestų turizmas, o pagrindiniai temos akcentai – kaip užkariauti turistų simpatijas ir padidinti keliautojų srautus?

Sudomino žaisliukai

Kaip teigia muziejaus, kuriame veikia ir turizmo informacijos centras, direktorė Žygintė Plečkaitytė, parodos lankytojus prie Jonavos stendo labiausiai domino Jonavoje atidarytos slidinėjimo trasos, dviračių takai ir Stasės Samulevičienės „šlamučiai“.

„Didelė dalis mūsų stendo lankytojų parodoje pirmą kartą sužinojo, kad Jonavoje veikia slidinėjimo trasos, yra keltuvas. Daugiau žmonių jau buvo girdėję apie tai, kad miestas labai atsinaujinęs, daug renovuotų namų, nutiesti dviračių takai“, – pasakojo Ž. Plečkaitytė.

Didžiausias atradimas apie Jonavos kraštą parodoje „Adventur“, anot muziejaus vadovės, buvo liaudies meistrės S. Samulevičienės „šlamučiai“ – rankų darbo žaisliukai, pažįstami iš dailininkės knygelių vaikams.

„Vyresni parodos lankytojai iš karto atpažino 1974-1984 m. leistų labai populiarių vaikiškų knygelių ir atvirukų personažus. Ką tik muziejuje išleidome naują šių atvirukų seriją – jų pavyzdžius mūsų stendo lankytojai išgraibstė pirmiausiai.

Pakvietėme turistus šiemet apsilankyti Jonavos rajone, Praulių kaime esančioje Samulevičių memorialinėje sodyboje, kur jau netrukus atnaujinsime ekspoziciją, o įvairių edukacinių užsiėmimų metu lankytojai galės patys pasigaminti „šlamučių“, – žadėjo muziejaus direktorė Ž. Plečkaitytė.

Trūksta suvenyrų

Jonavos krašto muziejaus atstovės parodos „Adventur“ metu dalyvavo konferencijoje apie miestų rinkodarą.

Šia tema kalbėjęs architektas, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas pastebėjo, kad Lietuvos miestuose ir miesteliuose turistams labai trūksta įdomių, autentiškų suvenyrų.

„Visi užsieniečiai yra pasiruošę išleisti kelis šimtus eurų suvenyrams, bet labai retai randa to, ko nori. Tikrų, autentiškų dalykų, galbūt audinių, namų apyvokos daiktų, tokių, kuriuos būtų galima naudoti ir pasakoti, kad tai yra atsivežta iš Lietuvos.

Todėl kiekvienam miesteliui reikėtų paieškoti, kas čia galėtų sudominti, kokia yra tradicija, kokie amatai pas mus buvo ir pabandyti visa tai atgaivinti ir pasiūlyti turistams“, – ragino A. Kaušpėdas.

Parodos „Adventur“ organizatorių teigimu, pastarųjų metų tendencijos rodo, jog vis daugiau vietos gyventojų atranda savo kraštą ir mėgaujasi kelionėmis po Lietuvą. 

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, 2015 metais vietos turistai Lietuvoje sudarė 46 proc. visų turistų, t.y. beveik pusę.

EnglishLithuanianRussian