Aleksandro Vozbino paroda „Pavasarinis ekspromtas“

Kovo 15 d. Jonavos krašto muziejuje atidaryta vieno žymiausių šiuolaikinių tapytojų, vilniečio menininko Aleksandro Vozbino darbų paroda, kviečianti pasinerti į džiaugsmingą pavasarinį šėlsmą.

Ekspresionizmui artima, savita dailininko tapybos maniera kupina abstrakcijų ir poetinio siurrealizmo elementų. Naujausiuose dailininko darbuose jaučiami gaivališkos energijos pliūpsniai, kovojančių spalvų įtampa ir prasismelkiantis ironijos dvelksmas. Šie paveikslai formuoja meditacinį, dažnai groteskišką santykį su pasauliu.

Anot meno teoretiko prof. Antano Andrijausko, tapytojui Aleksandrui Vozbinui svarbi ne tik potėpio galia, spalvos emocionalumas, spontaniški energingų linijų žaismai, netikėti dažų nutekėjimai, bet ir struktūriniai tapybos principai: pirmiausia kompozicija, harmoningi ar konfliktuojantys tapomų erdvių, linijų, spalvinių dėmių santykiai. Gaivališką dailininko Aleksandro Vozbino prigimtį išreiškiančios drobės savo įtaigia spalvų ir linijų magija žadina dramatiškus žiūrovo išgyvenimus.

Paroda veiks iki balandžio 8 d.

EnglishLithuanianRussian